Mezi dvěma světy
Tomáš Režňák

Bůh (tě) miluje!

7.3.2013

Po čase jsem měl zase chuť dětem něčím ozvláštnit jejich snídani. Občas to tak dělám – snažím se jim třeba poskládat jídlo na talíři do nějakého tvaru, obrazce a pak sleduju jejich reakce – třeba nad smajlíkem udělaným z lentilek, srdíčka vyřezaného z kedlubny nebo kříže poskládaného z kinder tyčinek. Není to pravidlem, ale z velké většiny se jedná o křesťanský motiv nebo něco, co má souvislost s Bohem. Nejdřív je nechám hádat, co to vlastně je a potom jim to třeba dovysvětlím a povídáme si o tom.

Dnes ráno jsem přemýšlel, co jim zase připravím :-) a tak mě napadlo udělat nápis z písmenek. Původně jsem zamýšlel vytvořit nápis „Bůh tě miluje“. Jak ho zrealizovat? Vzpomněl jsem si na dětskou magnetickou tabuli, kterou Sárinka dostala k narozeninám. Tam jsou magnetická písmenka, bez háčků a bez čárek, každé písmenko v abecedě právě jednou.

No jo, jenomže „u“ je tam dvakrát – jak to udělat? Tak mě napadlo udělat ze slůvek kříž – jako v křížovce – a jedno „u“ tak použít pro dvě slova. Tím vypadlo i slůvko „tě“, které se do mého záměru nehodilo.

„Snídaně je na stole, pojďte jíst!“ Děti zasedají a hned první reakce Tomáška mě ohromila: „To má dva významy – Bůh JE a Bůh miluje“. Wow! Něco, co jsem vůbec nezamýšlel udělat, jemu přišlo hned jako první myšlenka. Ano, Bůh JE – tak jsem nazval i své první svědectví, které jsem napsal po obrácení. Jak jednoduché, jak výstižné a všeříkající.

Tak jsem si při tom uvědomil, jak něco, co vidíme nějak může někdo jiný vidět z jiného úhlu pohledu a svýma očima úplně jinak. Nebo je schopen vidět detail, který jsme úplně přehlédli a neviděli. Je to zvláštní a krásné zároveň.

Ale to hlavní poselství dnešního dne je, že nás Bůh MILUJE a miluje nás bez výhrad – ne takové, jací bychom měli být za „x“ (dosaďte si) let, až budeme dokonalí a bez hříchu, až přivedeme k Bohu určitý počet lidí, až odsloužíme v církvi to, co odsloužit máme. Ne!

Bůh Tě miluje PRÁVĚ TAKOVÉHO, jaký jsi nebo jaká jsi PRÁVĚ TEĎ. Nebude tě zítra milovat víc a pozítří ještě víc kvůli tomu, co uděláš nebo neuděláš. Miluje tě, ať jdeš nalevo nebo napravo, ať padáš nebo jsi na vrcholu, ať sloužíš nebo svou službu teprve hledáš. A nám stačí to jen přijmout a čerpat z Jeho nekonečné lásky. Brát Boží milost plnými doušky.

A tak Vám přeju, abyste se taky nechali vést jako já dnes ráno – nejlépe Duchem svatým, protože nic na této zemi se Jeho vedení nevyrovná... Ale to vy určitě víte :-).

 

Tento článek má nečekanou dohru, kterou jsem popsal v článku Večeřééé!.

 

Bůh (tě) miluje!

 

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první :-)

Napsat komentář

  • na jiné komentáře odkazujte zápisem např. [2]
  • HTML značky nejsou povoleny
tučně označené položky musíte vyplnit

 

« seznam článků  na začátek příspěvku  na první komentář

2012 – 2023   Tomáš Režňák - programátor, webdesignér, taťka a křesťan ve vývinu :-)