Mezi dvěma světy
Tomáš Režňák

Narodil se Kristus Pán, veselme se

23.12.2014

Kdo z nás by neznal úvodní slova této asi nejznámější české Vánoční koledy. I o těch letošních Vánocích je budou zpívat statisíce hlasů po celé zemi a přitom si budou užívat vánoční atmosféru, která k Vánocům neodmyslitelně patří.

Zamýšleli jste se ale někdy nad tím, proč vlastně tato slova zpíváme? Za celou historii lidstva se narodily miliardy lidí (podle některých zpráv je to cca 100 miliard, docela zajímavé statistiky ohledně populace najdete i na stránkách Worldometers). Je to nepřeberná řádka lidí a prožitých lidských životů, které nelze přesně spočítat ani vyjádřit slovy.

Mezi těmi všemi ale znám jen jednoho, o kterém každoročně zpíváme, že máme mít radost z jeho narození:

Anděl jim řekl: „Nebojte se, hle, zvěstuji vám velikou radost, která bude pro všechen lid. Dnes se vám narodil Spasitel, Kristus Pán, v městě Davidově. Toto vám bude znamením: Naleznete děťátko v plenkách, položené do jeslí.“ L 2,10-12

Ano, je to Ježíš Kristus, který se narodil před více než 2000 lety v Betlémě – tak, jak to předpověděli proroci v dávných písmech, stovky let před touto událostí. Bůh se rozhodl poslat na svět někoho, kdo by nám mohl být vzorem k následování. Někoho, kdo by ukázal lidem novou naději a světlo pro jejich život.

Jak říká Boží slovo, tato radost je určena pro všechen lid. Přesto je dnes mezi lidmi jen málo těch, kteří by tu velikou radost ve svém životě zakusili. Těch, kteří by si skutečně uvědomovali, co se v onen den stalo. Že to byla událost, která nemá v historii lidstva obdoby a má věčný dosah – totiž, že se narodil Spasitel, který bude zachráncem lidí.

Přeji všem lidem, kteří ve svém životě dosud nezakusili tu velikou radost – pravou radost, lásku a pokoj v srdci, aby ji o těch letošních Vánocích mohli najít. Aby Vánoce nebyly jen obdobím spojeným s pořizováním dárků, starostmi s vařením a pečením a náročnými přípravami, které běžně za Vánocemi vidíme. Vždyť ten největší dárek už jsme dostali – v tom, že se nám narodil Spasitel. To je totiž to pravé poselství Vánoc.

 

Krásné a požehnané Vánoční svátky…

 

Ježíš Kristus se narodil v Betlémě

 

Komentáře (0)

Žádné komentáře. Buďte první :-)

Napsat komentář

  • na jiné komentáře odkazujte zápisem např. [2]
  • HTML značky nejsou povoleny
tučně označené položky musíte vyplnit

 

« seznam článků  na začátek příspěvku  na první komentář

2012 – 2023   Tomáš Režňák - programátor, webdesignér, taťka a křesťan ve vývinu :-)