Mezi dvěma světy
Tomáš Režňák

Jak nádherný musí být Bůh?

31.5.2013 2 komentáře

Můj 11letý synáček mě občas překvapí. Někdy mile, jindy nemile. Občas umí zlobit, jako každý správný kluk, ale dnes mě potěšil a překvapil zároveň.

Při cestě domů se dlouze zadíval na svoji dvouměsíční sestřičku, která spala v autosedačce, a prohlásil zajímavou větu:

Když je tak nádherné takové malé miminko, jak nádherný musí být Bůh?

Napadlo Vás někdy přemýšlet o tom, jak nádherný musí být Bůh, který stvořil všechnu tu nádheru kolem nás? Myslím, že je to opravdu zajímavé téma k zamyšlení. Kéž by nás takové úvahy přivedly k větší touze po poznávání Boha a k užšímu obecenství s ním!

 

Video pro inspiraci

 

Komentáře (2)

27.8.2013 22:34   (nejnovější)
#2  TR
Necítím se hoden soudit Boha za cokoliv co dělá, nedělá, dělal, nedělal, udělá, neudělá. Mohu svědčit jen o tom, co prožívám já sám - ke mně se Bůh chová s láskou a péčí. Jako otec milující svoje dítě.

Nikdo z nás v té době nežil a tak nemůžeme vědět, co bylo pro lidi tehdejšího věku to nejlepší. V době, kdy se lidé vraždili "běžně", kdy se vyvražďovala celá města, by možná někdo, kdo by přišel s nabídkou gentlemanské dohody v dnešním politickém stylu nepřežil ani 10 minut. Ale to jsou jen mé dohady.

K tomu přihlížení - copak Bůh dnes nepřihlíží stejným nebo i horším věcem? Poučil se snad homo sapiens za tu dobu vývoje? To však neznamená, že ho to těší. I já přihlížím věcem, které se mi ve světě nelíbí, ale to neznamená, že s nimi souhlasím.

Tím, že člověk dostal svobodnou vůli, může dělat cokoliv. Každý z nás si může vybrat, na čí straně bude stát a komu bude sloužit.
2.7.2013 18:05   (nejstarší)
#1  seeker
Jak nádherný musí být biblický bůh, který ve Starém zákoně přikazoval vraždit, vyhlazovat..muže, ženy, děti, staré, nemocné..zvířata nevyjímaje. Který přihlížel hromadnému znásilňování vedoucímu až ke smrti ženy...jak nádherný musí být bůh. Jak zvrhlá krása.

Napsat komentář

  • na jiné komentáře odkazujte zápisem např. [2]
  • HTML značky nejsou povoleny
tučně označené položky musíte vyplnit

 

« seznam článků  na začátek příspěvku  na první komentář

2012 – 2023   Tomáš Režňák - programátor, webdesignér, taťka a křesťan ve vývinu :-)